Infa Nutzfahrzeuge GmbH
Германија, Баварија, 97337, Dettelbach, Lange Länge 2c
македонски
Почетна Камиони Камиони кипер Камион кипер MERCEDES-BENZ Actros 3240 3-Seiten-Kipper Bordmatik 8x4

Камион кипер MERCEDES-BENZ Actros 3240 3-Seiten-Kipper Bordmatik 8x4

PDF
Сподели
35.900 €
Нето цена
42.721 €
Бруто цена
Контактирајте не
Повикајте
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Actros 3240 3-Seiten-Kipper Bordmatik 8x4
Тип камион кипер
Прва регистрација 2001-04-20
Километража 655929 км
Носивост 18250 кг
Нето тежина 13750 кг
Вкупна тежина 32000 кг
Локација Германија Dettelbach
Датум на објавување сеп 01, 2021
Autoline ID GQ26300
Опис
Марка на каросерија Meiller
Модел Jet Bordmatik
Начин на истовар тространо
Вкупни димензии 8.59 м × 2.5 м × 3.23 м
Каросерија
Димензии на каросерија 5.41 м × 2.35 м × 1.05 м
Автоматска кука за влечење
Мотор
Сила 395 кс (290 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 3
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Суспензија пружина/пневматски
Меѓуоскино растојание 5950 мм
Дупли тркала
Големина на гуми 315
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Патен компјутер
Имобилизатор
Клима уред
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Сончев покрив
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја беж
Дополнителни информации
Германски
Mercedes Benz Actros 3240 3-Seiten-Kipper 8x4
EZ: 20.04.2001
KM-Stand: ca. 655.929 km
Schaltung: Telligent
Federung: Blatt-/Blatt-/Blatt-/Blatt-Federung
Nutzlast: ca. 18.320 kg
Radstand: 1.-3. Achse: ca. 4.550 mm
1.-4. Achse ca. 5.950 mm
HU: 02/2022
SP: 08/2021
interne Nr.: 580749
11


Meiller Dreiseitenkipper
Lademaße: ca. 5.410 x 2.350 x 1.050 mm

weitere Ausstattungen:
ABS, ASR, Anhängerkupplung, 2. Achse Lenkachse, Außenspiegel elektrisch verstellbar, Bordcomputer, Dachluke, Differentialsperre, elektrische Fensterheber, Fahrtenschreiber digital, Klimaanlage, Luftsitz, Nebenantrieb, Radio / CD, Servolenkung, Sitzheizung, Sonnenblende, Tempomat, Trommelbremse , Windabweiser, Zwillingsbereift
Прикажи цел коментар
Како да стапите во контакт со нас
Пишете ни
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Контакти
Daniel
Daniel
Пон - Пет 08:00 - 16:00
+49 9324 6... Прикажи +49 9324 604885
+49 163 49... Прикажи +49 163 4928800
+49 9324 6... Прикажи +49 9324 604884
Katharina
Katharina
Јазици: француски
+49 1578 23... Прикажи +49 1578 2362006
Taciddin
Taciddin
Јазици: германски, турски, англиски
+49 163 49... Прикажи +49 163 4928800
Прикажи се
Како да не најдете
Германија, Баварија, 97337, Dettelbach, Lange Länge 2c
Локално време на дилерот: 09:28 (CEST)
Слични огласи